Jsou vaše data příliš velká? Zkomprimujte je pomocí GZIP komprese, která je vestavěná v .NET Frameworku.
Archiv článků
Aplikace psané v ASP.NET jsou ve své podstatě konfederace nezávislých tříd, kterou drží pohromadě konfigurace. Je to právě konfigurační systém .NET, který říká kdy se který modul má použít. S příchodem nové verze IIS (7.0 ve Windows Vista a Windows Server 2008) je konfigurační model .NETu ještě důležitější, protože se jeho prostřednictvím budou nastavovat i vlastnosti IIS jako takového.
Po prázdninové přestávce vás znovu zvu do pražského Microsoftu na akci o konfiguračním modelu ASP.NET.
Nejenom Harry Potter má své fandovské překladatele. Slovenské verze se dočkaly i QuickStart tutoriály pro ASP.NET 2.0.
V minulém článku jsem se zabýval teoretickými aspekty použití čárových kódů na webu. Ve druhém pokračování se podíváme na praktickou stránku věci, tedy jak kódy reálně generovat a použít.
Od doby, co jsem na webu akce.altairis.cz spustil tisk pozvánek s čárovým kódem, byl jsem opakovaně dotazován na zkušenosti. Tento článek popisuje souhrnně zkušenosti a poznatky, ke kterým jsem dospěl. Může být užitečný všem, kdo chtějí implementovat čárové kódy ve svých webových aplikacích.
AKTUALIZOVÁNO o verze AJAX Extensions. Poslední dobou se množí dotazy, jejichž společným jmenovatelem je nepochopení systému verzí .NET Frameworku a souvisejících technologií. Není se čenu divit, protože v tom zmatek skutečně je. Proto vznikl tento článek, který popisuje všechny existující verze .NETu a vztahy mezi nimi.
Chcete uživatelům svého CMS dát možnost psát příspěvky rovnou z Wordu, Windows Line Writeru nebo dalších blogovacích klientů? Implementujte MetaWeblog API! Tento článek přináší různé praktické postřehy z implementace na tomto webu a popis technik pro autodiscovery souvisejících služeb.
Na akci v Bratislavě se podíváme na novou generaci webového a aplikačního serveru od Microsoftu, zejména z pohledu vývojáře .NET aplikací.
Do video archivu jsem přidal nové záznamy z akcí o XML a InfoCard.