altair.blog

Archiv článků

Vůně mandragory
Moje první fan fiction v životě. Když jsem před nějakými dvaceti lety poprvé četl příběhy Harryho Pottera, samozřejmě mě zaujali zvěromágové - kouzelníci, kteří se umí přeměnit ve zvíře. Umět ze sebe doopravdy udělat koně, to by bylo něco! A jak se svět J. K. Rowlingové dál rozvíjel, našel jsem i další informace o zvěromázích. Postup jak se jím stát... A také informaci, že pokud se přesně nedodrží, může být kouzelník dosmrti zaklet do podoby napůl lidské, napůl zvířecí. Okamžitě se mi v hlavě začal rodit příběh takového nešikového kouzelníka, kterému Brumbál - jako jiným outsiderům kouzelnického světa - poskytne v Bradavicích útočiště. A krásné dominantní a sadistické čarodějce ze Zmijozelu, samozřejmě.
Šifrování pro každého
"A vy jste už někdy šifroval? Nikdo nešifruje, samozřejmě." Tento výrok někdejšího náměstka ministra financí Ondřeje Závodského se s realitou míjí přímo ukázkově. Chcete umět šifrovat svoje data? Nový seriál vás to naučí. Chcete zašifrovat jeden soubor s citlivými daty? Udělat si šifrovaný kontejner? Zašifrovat přenosný flashdisk? Nebo dokonce celý systém, Windows nebo Linux? Ukážu vám, jak používat BitLocker, VeraCrypt nebo LUKS.
Návrh na udělení státního vyznamenání ing. Karlu Hartlovi
Dne 28. října se tradičně udělují státní vyznamenání. Kromě toho uplynul právě měsíc od smrti ing. Karla Hartla, "otce" plemene československý vlčák. Podal jsem prezidentu republiky návrh na to, aby mu byla udělena medaile Za zásluhy in memoriam. Pokud s mým návrhem souhlasíte, můžete se k němu připojit.