altair.blog

Archiv článků

Coitus interruptus
Po letech jsem znovu oživil BDSM.CZ. Tenhle příběh jsem kdysi napsal a šťastně na to zapomněl. Po letech ho vydávám z archivu. Zajímavé na něm je, že značka Nokia za tu dobu stihla zemřít a vstát z hrobu.
Bezdrátový 3D tisk snadno a rychle: SD karty Toshiba FlashAir
Pokud vám nevyhovuje neustále přenášení SD karet a do nastavování Raspberry Pi s Octoprintem se vám příliš nechce, mám pro vás řešení, které stojí za zvážení: SD karty Toshiba FlashAir. Sepsal jsem podrobný návod, jak pomocí nich z 3D tiskárny udělat tiskárnu bezdrátovou.
Divný hardware z mojí dílny - ovládání HDMI switche a kvadrátoru
Po většinu své programátorské kariéry píšu "divné programy" - obvykle různé bezpečnostní podivnosti, na které si běžní smrtelníci netroufají. Na stará kolena jsem začal tvočit i "divný hardware" - různé specialitky, které se nedají koupit nebo velmi draho. Do téhle kategorie patří i ovládání HDMI switche pro projekt leteckého simulátoru.
Držák na Nokii 8110 4G
Nokia 8110 4G je feature phone, který těží z popularity klasického modelu, proslaveného filmem The Matrix. Není to špatný telefon, za necelé dva tisíce, proto jsem si ho pořídil jako záložní a na pokusy. A navrhl na něj univerzální držák, aby měl své pevné místo.
Čtvrtstoletí psaní
Všechno to začalo tak nevinně: jedním z mnoha marných pokusů mých rodičů zajistit, abych si vydělal nějaké peníze poctivou prací. Místo abych jako kolportér prodával noviny na ulici, začal jsem do nich psát. A následujícího čtvrt století nepřestal.
Příklad z praxe: Naprogramujte si model pro 3D tisk v OpenSCADu
Jak vzniká věc z 3D tiskárny? Že se vůbec ptám. Připravit STL model, pak pomocí sliceru převést na G-code a hurá tisknout… V tomto článku ale učiníme ještě krok zpět, před tvorbu trojrozměrného modelu. Máme problém z reálného světa, který chceme vyřešit pomocí 3D tisku. A já vás provedu procesem, který lze při řešení tohoto problému využít. Tisk je tentokrát jenom třešničkou na dortu.
LACK Wrench for Electric Drill
IKEA Lack side tables are favorites of makers worldwide, because they're cheap, readily available and easily hackable. People are making everything from them - from server racks to 3D printer enclosures. But the Lack has one downside - the double-pronged screws have to be rightened manually, as no standard tool will fit them. Not anymore - I created the Lack Wrench. 3D printed tool you can attach do electric drill and use it to tighten the Lack legs.
Keyboard Bracket
This is simple but robust holder for my secondary keyboard (used to control the camera server or install jobs). The keyboard is to be held at 30° angle from edge of desk (in my case, the ingenious IKEA Lack). Screw the holders with four 4 mm screws to bottom of desk. The OpenSCAD model is fairly parametric to allow for accommodation of keyboards of various sizes.
Ikea SAMLA 130 l clip
This is version of The best Ikea Samla Clip. even better. by crashc0de made for the biggest (130 l) SAMLA version (IKEA art. no. 901.029.71). This one has different size so I enlarged the original model to 157%. The original STL for 45-65 l version is thrown in for completeness.