altair.blog

Archiv článků

Pozvánka na večerní školení Arduino a BadUSB
Zvu vás na poněkud netradiční školení: bude se týkat platformy Arduino a jejího využití k emulaci USB zařízení – fenomén známý jako BadUSB. Toto školení je určeno zájemcům, kteří již mají základní znalosti platformy Arduino nebo programování (ve v podstatě jakémkoliv jazyce). Zároveň má průnik i do světa kybernetické bezpečnosti. Budeme na něm pracovat s procesorem ATmega32U4, který umí mimo jiné emulovat klávesnici, myš nebo gamepad. Ukážeme si, jakým způsobem lze této schopnosti využít k dobrému i ke zlému.
Byte packer – jak na binární datové struktury?
Jako programátoři ve vysokoúrovňovém jazyce zpravidla nemusíme řešit nízkoúrovňové formáty dat. Takové struktury řešíme na vysoké úrovni a na konci je serializujeme třeba do XML nebo JSON. Nebo, když už to jinak nejde, alespoň do CSV. Ale co když potřebujeme komunikovat s něčím, co má podstatně nižší úroveň, a potřebujeme do prostého pole bajtů uložit složitější datovou strukturu? Vytvořil jsem pomocnou třídu BytePacker, která vám s tím pomůže.
LED cube toy
My small son loves electronics, especially if they have blinking lights and bunch of buttons. So I designed this light ramp, which is controller by Arduino and can display different light effects. Print: ledcubetoy_holder_top.stl and ledcubetoy_holder_bottom.stl in any color. It's a quite big part, I had to position it diagonally on my Prusa i3 MK2. ledcubetoy_cube.stl or ledcubetoy_cylinder.stl in transparent. Any combination of these, has to be 8 total.
24 to 18 mm Air Valve Adaptor
This is adaptor from 24 mm to 18 mm air valve used to inflate and deflate inflatable toys, bed etc. The nozzle is long enough to open the security flap for successful deflation. The OpenSCAD model is parametric, so the model may be adapted to various diameters.
Silhouette Cameo Pen/Blade Case
This is holder/box for Silhouette Cameo sketch pens and cutting knives. It will hold the standard 24 color pens with three spaces for additional ones and three spaces for cutting knives.
Lock Picks (printable STL version)
This is a printable STL version of lock pick set. There is 3DS and OBJ version. This is STL resized to reasonable proportions. Made for my friend photographer, who needed set of lock picks as a prop.