altair.blog

Seriál ASP.NET na Raspberry Pi

Kompletní průvodce ASP.NET na Raspberry Pi: Základní instalace
Raspberry Pi je miniaturní počítač za pár korun, který pravidelným čtenářům tohoto blogu jistě nemusím představovat. A bez problémů na něm můžete spouštět aplikace napsané v .NETu, včetně webových aplikací v ASP.NET. Připravil jsem pro vás nový seriál, který vám ukáže, jak ASP.NET aplikaci na Raspberry rozchodit.
ASP.NET na Raspberry Pi: Autentizace SSH klíčem
První díl našeho seriálu o ASP.NET na Raspberry Pi jsme skončili v okamžiku vzdáleného přihlášení jménem a heslem. Místo hesla ale lze pro přihlášení přes SSH (Secure SHell) použít asymetrický klíč. To je mnohem bezpečnější a zároveň pohodlnější. Ukážeme si, jak povolit autentizaci klíčem a zakázat použití hesla. Tento návod se navíc netýká pouze Raspberry Pi, ale jakéhokoliv počítače s Linuxem.
ASP.NET na Raspberry Pi: Raspberry Pi Zero 2 a Framework-Dependent Deployment
Seriál o ASP.NET Core na Raspberry Pi měl původně mít jenom čtyři pokračování. Ale výrobce v jeho průběhu uvedl nový model, Raspberry Pi Zero 2. Ten je z mnoha důvodů zajímavý, takže jsem mu věnoval bonusový, pátý díl seriálu. A zároveň jsem popsal, jak používat framework-dependent deployment, tedy jak nainstalovat na Raspberry .NET runtime a provozovat univerzální multiplatformní binárky.