altair.blog

Archiv článků

HTTP hlavička Clear-Site-Data
Méně známá HTTP hlavička "Clear-Site-Data" dokáže být velmi užitečná. Umí totiž prohlížeči přikázat, aby smazal všechny stopy po návštěvě daného webu. To se hodí zejména při odhlášení uživatele.
Cacheování v .NET i HTTP
Dneškem končí dvanáctým dílem rozsáhlý seriál o cacheování v ASP.NET webových aplikacích a soudím, že se asi jedná o nejrozsáhlejší informační zdroj na toto téma v češtině. Co všechno potřebujete vědět o cacheování?
Markdown pro uživatele i pro vývojáře
Mám rád Markdown. Jednoduchý značkovací jazyk, který umožňuje do textu přidat formátování, odkazy a podobně. Nejsem sám, protože Markdown dneska používá kdekdo - GitHub, Reddit, Telegram, Facebook Messenger a další. Připravil jsem pro vás dvě videa, ve kterých se naučíte jak MD psát jako uživatelé a využívat jako vývojáři.
Aplikace v cloudu, nohy na zemi - pozvánka na online seminář
Tlak na přesun aplikací do cloudu je značný a v mnoha ohledech oprávněný. Bohužel je nevyhnutelně provázen spoustou buzzwordů a v důsledku též mnohým zklamáním. Nabízím vám realisticky pojatý online seminář, který vám na praktickém příkladu ukáže, jak přesunout typickou webovou aplikaci běžící on-premises nebo na pronajatém serveru do Microsoft Azure.
Co by měli windowsáci vědět o Linuxu
Windows a Linux. Oheň a voda. Microsoft a open source. Dva nesmiřitelní soupeři. Anebo ne? Přijde mi, že ta animozita je hlavně směrem od linuxáků k Windows; naopak je to spíš že jsme jako uživatelé Windows Linux k ničemu nepotřebovali. Nicméně, s multiplatformností .NETu se situace poněkud mění. Proto jsem připravil seriál o Linuxu pro Windowsáky.