altair.blog

Seriál ViewState

ViewState: K čemu je a jak ho správně používat
Snad žádná jiná technologie v ASP.NET nezpůsobila tolik zlé krve jako právě ViewState. Hromady na první pohled zbytečných a nesmyslných Base64 kódovaných dat ve skrytém formulážovém poli __VIEWSTATE jsou to první, na co si obvykle odpůrci ASP.NET Web Forms vzpomenou, často s uštěpačnou poznámkou v duchu "nojo, co byste chtěli od Microsoftu". Jako u každé technologie ovšem i zde platí, že nejsou technologie dobré a špatné, ale pouze vhodně a nevhodně použité.
ViewState: Jak používat ControlState
V předchozím článku jsme se podívali na technologii ViewState a na to, jak se dá využívat ve vlastních ovládacích prvcích. A také jsem psal, že se na ni nemůžeme spolehnout, protože ji programátor může vypnout, na úrovni aplikace, stránky nebo konkrétního prvku. Pokud přesto chceme uchovávat nějaké údaje napříč postbacky, musíme použít technologii ControlState.
ViewState: Konfigurace a ochrana
V předchozích dílech tohoto seriálu jsme se podívali na ViewState a ControlState. Nyní se budeme zabývat konfigurací celého systému a ochranou obsahu.
ViewState: Novinky v ASP.NET 4.0
V předchozích článcích této série jsem popsal implementaci ViewState a ControlState v aktuální verzi ASP.NET, tedy 3.5 SP1. V tomto, posledním, článku se podíváme do budoucnosti: na novinky, které nás čekají ve verzi 4.0. Mnou popisovaný stav se týká verze Beta 1 a je dobré ho tedy brát s rezervou – zde prezentované informace se mohou ještě změnit.